Wycieczka – Sri Lanka

M Event | Wycieczki Sri Lanka | Wczasy | Wakacje | Wyjazdy Sri Lanka - Cena i koszt
wakacje na Sri Lance Mevent

SZMARAGDOWA WYSPA

Wśród malowniczych wzgórz, okrytych rankiem tajemniczą zasłoną mgieł, delikatnie szemrzących strumyków oraz groźnie mruczących wodospadów, wśród bujnych lasów, zielonych łanów herbaty oraz życiodajnych pól ryżowych wyspa skrywa swoje skarby, które oparły się próbie czasu.
Dla kupców arabskich była krainą szczęśliwych niespodzianek, a średniowieczny podróżnik Marco Polo nazwał ją najwspanialszą wyspą świata. Amerykański powieściopisarz Mark Twain uważał ją za „piękną i wspaniale tropikalną”. Mahatma Gandhi był przekonany, że naturalne piękno Sri Lanki jest niedoścignione na całej kuli ziemskiej. Także dzisiaj piękno, bogactwo i różnorodność tego miejsca stanowią o magii, która oczarowuje przybyszów.
Sri Lanka nazywana jest „łzą Indii” i często określana Indiami w miniaturze. Choć podobnie jak Indie, Sri Lanka zaskakuje egzotyką i różnorodnością, w rzeczywistości to zupełnie inny kraj, o niepowtarzalnej historii, kulturze i przyrodzie. Mieszają się tam kultury, religie i języki – wyspę zamieszkują buddyści, hinduiści, chrześcijanie i muzułmanie.
Różnorodny jest też krajobraz – od wysokich gór, poprzez plantacje herbaty, do palmowych dżungli i przepięknych plaży. Każdy znajdzie tam coś dla siebie! Dla zwiedzających są świątynie i ponad 2000-letnie zabytki, dla lubiących relaks – rozległe, piaszczyste wybrzeża, a dla spragnionych adrenaliny – surferskie zatoki i rwące rzeki, idealne na white water rafting.

Urlop na Sri Lance

Interesuje Cię wycieczka na Sri Lankę? Szukasz biura podróży, które zorganizuje Twoje wakacje w rozsądnej cenie?
Skontaktuj się z nami i poznaj koszt wakacji na Sri Lance w 2023 roku!

Nie jesteś pewny, czy chcesz spędzić urlop właśnie na Sri Lance? Daj się przekonać i czytaj dalej! ;)

Wakacje - Sri Lanka

M Event

Wycieczki - Sri Lanka

M Event

Dlaczego Sri Lanka?

1

Cejlon cały rok

Cejlon jest bez wątpienia destynacją, która oferuje egzotyczny klimat przez cały rok. Chociaż Sri Lanka jest stosunkowo małą wyspą, to jej klimat jest dość zróżnicowany i pozostaje pod wpływem dwóch różnych monsunów. Oznacza to jednak, że pogoda jest zawsze dobra w którejś części wyspy. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i kiedy pojechać, by spędzić niezapomniane wakacje na Sri Lance i cieszyć się wspaniałą pogodą.
2

Plaża i adrenalina - czy da się to połączyć?

Pewnie, że się da! Ta niewielka wyspa oferuje niezliczoną ilość atrakcji – od wypoczynku na rajskich plażach, przez podróże historyczne i kulinarne, safari 4 x 4, piękną, dziką przyrodę, aż po aktywności dające ogromny zastrzyk  adrenaliny.
3

Egzotyka, ale w przystępnej cenie

Spora dostępność połączeń lotniczych, doskonale rozbudowana baza noclegowa na bardzo wysokim poziomie, przystępne ceny świadczeń na miejscu powodują, że Sri Lanka jest egzotyczną destynacją, która nie wymaga wysokiego budżetu.