Sri Lanka

Plantacje herbaty i cynamonu, złote plaże, bujna tropikalna przyroda, sierociniec słoni, kolonialne budowle i ślady pradawnych cywilizacji.

Szmaragdowa wyspa

Wśród malowniczych wzgórz, okrytych rankiem tajemniczą zasłoną mgieł, delikatnie szemrzących strumyków oraz groźnie mruczących wodospadów, wśród bujnych lasów, zielonych łanów herbaty oraz życiodajnych pól ryżowych wyspa skrywa swoje skarby, które oparły się próbie czasu.
Dla kupców arabskich była krainą szczęśliwych niespodzianek, zaś średniowieczny podróżnik Marco Polo nazwał ją najwspanialszą wyspą świata. Amerykański powieściopisarz Mark Twain uważał ją za „piękną i wspaniale tropikalną”. Mahatma Gandhi był przekonany, że naturalne piękno Sri Lanki jest niedoścignione na całej kuli ziemskiej. Także dzisiaj piękno, bogactwo i różnorodność tego miejsca stanowią o magii, która oczarowuje przybyszów.
Sri Lanka nazywana jest „łzą Indii” i często określana Indiami w miniaturze. W rzeczywistości to zupełnie inny kraj, o niepowtarzalnej historii, kulturze i przyrodzie., choć podobnie jak Indie, Sri Lanka zaskakuje egzotyką i różnorodnością. Mieszają się tam kultury, religie i języki – wyspę zamieszkują buddyści, hinduiści, chrześcijanie i muzułmanie.
Różnorodny jest też krajobraz – od wysokich gór, poprzez plantacje herbaty, do palmowych dżungli i przepięknych plaży. Każdy znajdzie tam coś dla siebie! Dla zwiedzających są świątynie i ponad 2000-letnie zabytki, dla lubiących relaks – rozległe, piaszczyste wybrzeża, a dla spragnionych adrenaliny – surferskie zatoki i rwące rzeki, idealne na white water rafting.

Must see i znacznie więcej

Własnoręcznie zbierana herbata, plantacje egzotycznych przypraw, przejazd pociągiem malowniczą, górską trasą, złociste plaże obmywane ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego, 

Dlaczego Sri Lanka?

1

Cejlon cały rok

Cejlon jest bez wątpienia destynacją, która oferuje egzotyczny klimat przez okrągły rok. Chociaż Sri Lanka jest stosunkowo małą wyspą, to jej klimat jest dość zróżnicowany i pozostaje pod wpływem dwóch różnych monsunów. Oznacza to jednak, że pogoda jest zawsze dobra w którejś części wyspy. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i kiedy pojechać by spędzić niezapomniane wakacje na Sri Lance i cieszyć się wspaniałą pogodą.
2

Plaża, historia, adrenalina

Niewielka wyspa oferuje niezliczoną ilość atrakcji – od wypoczynku na rajskich plażach, przez podróże historyczne i kulinarne, safari 4x4, piękną, dziką przyrodę, aż po aktywności dające ogromy zastrzyk  adrenaliny.
3

Egzotyka w przystępnej cenie

Spora dostępność połączeń lotniczych, doskonale rozbudowana baza noclegowa na bardzo wysokim poziomie, przystępne ceny świadczeń na miejscu powodują, że Sri Lanka jest egzotyczną destynacją, która nie wymaga wysokiego budżetu.