Meksyk

Doskonale zachowane ślady prekolumbijskich cywilizacji, perły architektury ukryte w górach, czynne wulkany, wszechogarniający folklor, dwa oceany z bajecznymi resortami plażowymi.

İVIVA MEXICO!

Zapach ulicznych kuchni, głośna muzyka zagłuszana klaksonami samochodów, tysiące ludzi płynących codziennie szerokimi arteriami miasta. Zanurzyć się w stolicę kraju i poczuć jego tętno - bez tego nie można zrozumieć miejscowych. Ale zaledwie kilka godzin jazdy autostradą przenosi nas w inny wymiar - tu czas zwalnia, jakby wielkomiejski pośpiech był tylko mglistym wspomnieniem. Dni płyną od wchodu do zachodu słońca. Choć nie brakuje czasu na fiestę, bo tu również muzyka jest wszechobecna.
Tak jak nad Oceanem, gdzie zarówno turystyczne kurorty, jak i małe wioski rybackie oferują wypoczynek na niezliczoną ilość sposobów. W promieniach tropikalnego słońca przy szumie Oceanu. Z teqilą i limonką. Do tego obrazu trzeba jeszcze dodać pozostałości dawnych cywilizacji, których kult i obrzędy do dzisiaj są żywym elementem społeczeństwa. Taki właśnie jest kraj który chcemy z Wami odkryć.

MUST SEE I ZNACZNIE WIĘCEJ

Zwiedzanie miasta Meksyk, rejs po pływających ogrodach, spotkanie z twórczością Fridy Khalo, miejsca kultu religijnego, starożytne miasto Azteków, podziemne cuda natury, wyśmienita kuchnia meksykańska, szansa na spotkanie z Indianami, nietuzinkowe zwiedzanie miasta srebra, wypoczynek nad Oceanem

DLACZEGO MEKSYK?

1

Niezliczone oblicza

Góry, jaskinie, rzeki, nieskończone plaże, ciepłe oceany. Jedyna w swoim rodzaju kultura łącząca hiszpańską tradycję z indiańskimi obrzędami. Kuchnia, która smakuje… zaskakująco niespodziewanie. Tortille, burrito i chilli con carne to dopiero wierzchołek góry smaków czekających na przybyszów. No i tequilla, która pomaga bardzo szybko się zaaklimatyzować.
2

Fiesta każdego dnia

Położenie i historia Meksyku pozwalają zawrzeć w programie wiele ciekawych aspektów wyprawy – piękne krajobrazy rozciągające się od Atlantyku do Pacyfiku, różnorodna kuchnia, ślady dawnych cywilizacji widziane właściwie na każdym rogu. Do tego dorzućmy przejażdżki na osłach, garbusami, kolorowymi łodziami po pływających ogrodach w środku ponad dwudziestomilionowej stolicy kraju, czy zjazd na linie nad dżunglą. A wszystko w formie meksykańskiej fiesty – z muzyką El Mariachi i tequilą. Meksyk, to kraj nieograniczonych możliwości.
3

Program jaki chcesz

My oczywiście proponujemy program w formule zwiedzanie i odpoczynek, ale jeśli jesteście nastawieni wyłącznie na wypoczynek na rajskich plażach, z drinkiem w ręku, w egzotycznych okolicznościach przyrody, to Meksyk jest również doskonałą destynacją. Sezon trwa tu właściwie cały rok, ale najlepszy czas na wyjazd jest pomiędzy końcem września, a majem.