Kenia

Bezkresne Parki Narodowe, bezkrwawe łowy z aparatem w ręku, spotkania z lokalnymi plemionami, rajskie plaże

Afrykańska korona

Wielka kula światła, niczym cytryn mieniący się milionem świetlnych refleksów, wyłaniająca się leniwie zza horyzontu zapowiada kolejny dzień nad sawanną. Ta budzi się do życia – zaczyna się robić tłoczno przy wodopojach, gdzie na swoją kolej czekają stada zebr, bawołów, antylop i oczywiście słoni. Choć dla uważnego obserwatora nie jest tajemnicą, że sawanna nigdy nie zasypia. Doskonale świadczą o tym odgłosy zwierząt, którym przysłuchiwać się można z bezpiecznej odległości zasiadając wygodnie w jednej z lodge, rozsianych po parkach narodowych – prawdziwych diamentach, spośród wszystkich klejnotów w kenijskiej koronie.
Ale tych klejnotów jest znacznie więcej. Błękitny, niczym topaz, Ocean Indyjski oblewający swymi ciepłymi wodami koralowo białe plaże z delikatnym piaskiem, wysokie pasma górskie z białymi jak perły, wiecznie ośnieżonymi szczytami,
szmaragdowe plantacje herbaty ciągnące się kilometrami na północ od Nairobi – nowoczesnej stolicy kraju, różniącej się zupełnie klimatem (dosłownie i w przenośni) do nadmorskiej Mombasy – tłocznej, głośnej, wilgotnej, gdzie historia opowiadana jest przez każdy kamień na starym mieście.
Dopełnieniem tej niesamowitej mieszanki krajobrazów są ludzie – otwarci, ciekawi nowych przybyszów, gościnni. Ile byśmy tu nie napisali, jak pięknych porównań byśmy nie użyli, to zawsze będzie za mało. Kenię trzeba przeżyć – stanąć „oko w oko” z dzikimi zwierzętami, „upolować obiektywem” całą Wielką Piątkę, własnoręcznie wzniecić ogień przy użyciu jedynie drewnianych narzędzi pod czujnym okiem masajskiego instruktora, wybrać się w rejs tradycyjną łodzią dhow, by poznać piękno podwodnego świata raf koralowych lub spróbować się z siłami natury podczas dzikiego raftingu po wzburzonych wodach rzeki Tana.

Must see i znacznie więcej

Safari po Parkach Narodowych i rezerwatach przyrody,  poszukiwanie Wielkiej Piątki, spotkania z lokalnymi plemionami, odpoczynek na piaszczystym wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mevent/ftp/wp/wp-content/themes/mevent/template-parts/content-destinations.php on line 47

Dlaczego Kenia?

1

Znacznie więcej niż safari

Oczywiście głównym powodem, dla którego odwiedza się Kenię, są Parki Narodowe i rezerwaty przyrody, w których spragnieni obcowania z dziką przyrodą znajdą to, czego szukają. Niemniej Kenia oferuje znacznie więcej – górskie wędrówki, spacery po lesie deszczowym, rafting w rwących wodach górskich rzek, eksplorowanie dzikich okolic Jeziora Wiktorii i zwiedzanie plantacji herbaty to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na odkrycie.
2

365 dni Kenii

Kenia jest destynacją całoroczną, co oznacza, że nawet podczas tamtejszej zimy (w czasie, kiedy u nas trwa lato) można śmiało planować swoją podróż. 
3

Od przygody do prestiżu

W zależności od budżetu i charakterystyki grupy możemy zrealizować programy  przygodowo – budżetowe lub prestiżowe zakładając noclegi i świadczenia w odpowiednio dobranych i sprawdzonych obiektach.