Wycieczka – Kenia

M Event | Wycieczki do Kenii | Wczasy | Wakacje | Wyjazdy Kenia - Cena i koszt
wycieczki do Kenii Mevent

KLEJNOT W KORONIE AFRYKI

Wielka kula światła, niczym cytryn mieniący się milionem świetlnych refleksów, wyłaniająca się leniwie zza horyzontu zapowiada kolejny dzień nad sawanną. Ta budzi się do życia – przy wodopojach zaczyna robić się tłoczno, na swoją kolej czekają stada zebr, bawołów, antylop i oczywiście słoni.  Dla uważnego obserwatora nie jest tajemnicą, że sawanna nigdy nie zasypia.
Doskonale świadczą o tym ciągłe odgłosy zwierząt, którym przysłuchiwać się można z bezpiecznej odległości zasiadając wygodnie w jednej z lodge, rozsianych po parkach narodowych – prawdziwych diamentach, spośród wszystkich klejnotów w kenijskiej koronie.
Nikogo nie zaskoczymy, jeżeli powiemy, że tych klejnotów jest znacznie więcej.
Błękitny niczym topaz Ocean Indyjski, oblewający swymi ciepłymi wodami koralowo białe plaże z delikatnym piaskiem, wysokie pasma górskie z białymi jak perły, wiecznie ośnieżonymi szczytami,
szmaragdowe plantacje herbaty ciągnące się kilometrami na północ od Nairobi – nowoczesnej stolicy kraju, różniącej się zupełnie klimatem (dosłownie i w przenośni) do nadmorskiej Mombasy – tłocznej, głośnej, wilgotnej, gdzie historia opowiadana jest przez każdy kamień na starym mieście.
Dopełnieniem tej niesamowitej mieszanki krajobrazów są ludzie – otwarci, ciekawi nowych przybyszów, gościnni.

Ile byśmy tu nie napisali, jak pięknych porównań byśmy nie użyli, to zawsze będzie za mało. Wycieczka do Kenii to coś, co trzeba przeżyć – stanąć „oko w oko” z dzikimi zwierzętami, „upolować obiektywem” całą Wielką Piątkę, własnoręcznie wzniecić ogień przy użyciu jedynie drewnianych narzędzi pod czujnym okiem masajskiego instruktora, wybrać się w rejs tradycyjną łodzią dhow, by poznać piękno podwodnego świata raf koralowych lub spróbować się z siłami natury podczas dzikiego raftingu po wzburzonych wodach rzeki Tana.

Wakacje Kenia 2023

Interesuje Cię wycieczka objazdowa po Kenii? Chcesz na własnej skórze poznać znaczenie słowa “safari”? 
Skontaktuj się z nami i poznaj cenę wycieczki do Kenii!

Nie jesteś jeszcze przekonany? Przeczytaj do końca!

Wakacje w Kenii

M Event

Wakacje w Kenii

M Event

Dlaczego Kenia?

1

Znacznie więcej niż safari

Oczywiście głównym powodem, dla którego odwiedza się Kenię, są Parki Narodowe i rezerwaty przyrody, w których spragnieni obcowania z dziką przyrodą znajdą to, czego szukają. Niemniej Kenia oferuje znacznie więcej – górskie wędrówki, spacery po lesie deszczowym, rafting w rwących wodach górskich rzek, eksplorowanie dzikich okolic Jeziora Wiktorii i zwiedzanie plantacji herbaty to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na odkrycie.
2

365 dni w Kenii

Kenia jest destynacją całoroczną, co oznacza, że nawet podczas tamtejszej zimy (w czasie, kiedy u nas trwa lato) można śmiało planować swoją podróż. 
3

Ile kosztuje wycieczka do Kenii?

W zależności od budżetu i charakterystyki grupy możemy zrealizować programy  przygodowo – budżetowe lub prestiżowe zakładając noclegi i świadczenia w odpowiednio dobranych i sprawdzonych obiektach.